Spuogai

Top 10 spuogų atsiradimo priežasčių

Sutikite, spuogai visada atsiranda nelaiku! Ir kad ir kaip stengtumėtės, neįmanoma jų paslėpti. Norėdami atsikratyti spuogų, svarbu žinoti, kas tiksliai provokuoja jų atsiradimą. Šiame straipsnyje mes analizuosime dažniausiai pasitaikančias inkštirų ir spuogų atsiradimo priežastis, o taip pat kaip išvengti jų atsiradimą.

spuogai ant zando

1 Nesveika mityba

Valgai greitą maistą, geri limonadus ir mėgaujasi saldumynais? Nenuostabu, kad retkarčiais ant veido pasirodo spuogai. Riebus maistas, miltiniai produktai ar saldumynai gali juos sukelti. Jei Jus išberia be jokios priežasties, pagalvokite apie savo mitybą gal vertėtų susilaikyti nuo kai kurių produktų.

2 Trojos arklys: išmanusis telefonas

Jei jūs, kaip ir daugelis kitų, neišleidžiate telefono iš rankų, pagalvokite, kada paskutinį kartą keitėte telefono dėklą? Ar šluostėte ekraną dezinfekcinėmis servetėlėmis? Jei dar neturite įpročio palaikyti savo telefoną švaroje tai būtinai pagalvokite apie tai, nes tik įsivaizduokite kiek mikrobų apsigyveno ant Jūsų mobilaus.

3 Nešvarios rankos

Kai kurie iš mūsų turi įprotį liesti savo veidus rankomis. Kartais tai darome nesąmoningai, ypač kai nerimaujame. Atminkite, kad rankos yra toli gražu ne švariausią mūsų kūno vietą, todėl tai taip pat gali sukelti spuogų atsiradimą ant veido.

4 Purvini makiažo teptukai

Jūs naudojate aukštos kokybės kosmetiką, o prieš eidami miegoti atsargiai nuvalote makiažą, tačiau vis tiek atsiranda spuogų? Galbūt tai susiję su makiažo šepetėliais. Bakterijos gali jose apsigyventi ir daugintis, todėl reikia tinkamai prižiūrėti makiažo teptukus (kas savaitę arba dažniau plauti šiltu vandeniu su muilu).

5 Užsikimšusios poros

Prieš tai jau kalbėjome apie nešvarumus, kurie patenka ant veido odos. Vertėtų pagalvoti apie priemones, kurios padeda išvalyti užsikimšusias poras. Tai gali būti specialios kaukės, veido odos šveitiklai arba specialus prietaisasi tokie kaip „vakuuminis veido valymo prietaisas

spuogai ant kaktos

6 Ar nepamiršai nusiplauti makiažo?

Niekada neeikite miegoti su makiažu! Jei nesilaikysite šios taisyklės, būkite pasirengę, kad kitą rytą ant Jūsų veido gali atsirasti keli spuogeliai. Kosmetikos likučiai užkemša poras, o tai sudaro geras sąlygas spuogų atsiradimui ant Jūsų veido.

7 Ar išspaudžiate spuogus rankomis?

Daugelis iš mūsų tiesiog išspaudžia erzinančius spuogus. Žinoma, juos galima suprasti: kartais labai norisi tai padaryti! Tačiau išspaudus spuogus ne tik neišspręsime problemos, bet priešingai, galime ją komplikuoti: išspaudžiant spuogus gali patekti infekcija ir atsirasti daugiau spuogų.

8 Stresas

Spuogai ant veido gali atsirasti dėl streso, kurį jaučiame beveik kas dieną. Streso pasekmes labai puikiai atsispindi ant mūsų veido odos. Tą galime pastebėti per pakitusę veido odos spalvą, raukšles, sumažėjusį odos elastingumą bei spuogus. Jei manote, kad jūsų oda reaguoja į visus jūsų išgyvenimus, nesijaudinkite dėl smulkmenų!

9 Netinkama odos priežiūra

… arba priežiūros nebuvimas! Oda turi būti prižiūrima bet kokiame amžiuje, ypač paaugliams, kitaip  išvengti spuogų bus labai sunku. Paprasčiausias būdas tai pasikonsultuoti su dermatologų ir laikytis gydytojo nurodymų.

10 Sausa veido oda

Kita dažna spuogų ir kitų problemų ant veido odos atsiradimo priežastis yra odos dehidratacija. Gerkite daugiau vandens ir nepamirškite sudrėkinti odos ryte ir vakare!

Skaitytojai įvertino straipsnį:

4.2/5

Mūsų facebook puslapis: